antykoncepcja - Co bylo pierwsze ludzie pierwotni czy Adam i Ewa??

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Co bylo pierwsze ludzie pierwotni czy ...
Napisano 14-10-2008 00:50
, przez Jota
Bardzo mnie to zastanawia, bo jedna jest sprzeczne z drugim..
Co bylo pierwsze ludzie pierwotni czy ...
Napisano 26-05-2020 09:13:56
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Co bylo pierwsze ludzie pierwotni czy ...
Napisano 25-11-2008 22:30
, przez slaszek
Zalezy czy jestes katolikiem czy ponad wszystko wierzysz w cos co jest udowodnione dla kazdego chrzescijana Adam i Ewa byli pierwszymi ludzmi na zmiemi lecz nie zaprzecza teza kosciola ze mogly zyc istoty czleko ksztaltnew na zmienie przed tym jak Bog dal zycie Adamowi I Ewie pierwszym ludziom czy czlowiekiem mozna nazwac malpe od kturej z nauki wynika ze pochodzi czlowiek nie.
Co bylo pierwsze ludzie pierwotni czy ...
Napisano 08-01-2009 18:02
, przez Jota
Moim zdaniem zaprzecza bo w biblii napisane jest ze Bóg stworzyl w tych dniach takze zwierzeta. Naukowcy odkrywaja ze przejscie z malpy w czlowieka trwalo iles tam lat. Czy moze ten watek w Biblii to tylko obraz, zebysmy mieli w co wierzyc?
Co bylo pierwsze ludzie pierwotni czy ...
Napisano 08-01-2009 18:46
Adam i Ewa biblijni to są SYMBOLE pierwszych ludzi (to nawet nie są ich imiona, lecz określenia - przeczytajcie w Księdze Rodzaju, co one znaczą - po prostu mężczyznę i kobietę).
Istotne w biblijnej przypowieści jest to, że z symbolicznego "błota i prochu ziemi" (czyli ze zwierzęcej cielesności) Bóg utworzył ludzi, którzy tym się różnią od "materiału" z którego się wywiedli, że na Jego obraz i podobieństwo mają "duchowość", rozum i wolną wolę.

Skądinąd, genetycy twierdzą, na podstawie badań kodu genetycznego człowieka, że wszyscy żyjący na Ziemi ludzie są potomkami JEDNEJ pra-kobiety, która na dodatek była rasy czarnej. :D

Podobnie "dzień" stworzenia nie oZnacza 24 godzin na dzisiejszym zegarze, tylko też jest symbolem-określeniem pewnego okresu czasu, w którym doszło do aktów powstania np. nowych gatunków zwierząt czy roślin. Bo powiedziane jest też w Biblii, że u Boga jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień, co oznacza, iż Bóg jest niepodległy czasowi, że JEST teraz, ale i JEST wczoraj i JEST pojutrze (takie podał Mojżeszowi swoje imię: Jahwe, czyli "JESTEM"). Że nie można powiedzieć "Bóg był" albo "Bóg zrobi to i to" - jest tylko "czas teraźniejszy - czyli wieczność.
Czas, jak tego dowodzi fizyka (a ściślej - teoria względności) biegnie tylko tam, gdzie jest masa, materia. Jest więc wytworem materii, która sama jest wytworem Boga. Nie może wytwór rządzić Twórcą.

Sprzeczności między stwierdzeniami nauki a biblią nie ma, bo mówią one o różnych stronach tego samego medalu: biologia o MECHANIZMIE tworzenia gatunków, a biblia o Tym, który ten "mechanizm" stworzył i go "nakręcił".
Co bylo pierwsze ludzie pierwotni czy ...
Napisano 04-12-2010 18:22
Zauważcie również, że dzisiejsze interpretacje zjawisk mikroświata niewiele mają wspólnego z prawdziwie materialistyczną filozofią. Można właściwie powiedzieć, że teoria względności, a później fizyka kwantowa sprowadziły do pewnego stopnia nauki ścisłe z drogi materializmu, którą kroczyły one w XVIII i XIX stuleciu. Nowoczesny atomizm przypomina raczej teorie pitagorejczyków i Platona, niż Leucypa, Demokryta czy Lukrecjusza: cząstki elementarne na pewno nie są odwiecznymi i niezniszczalnymi cegiełkami materii, przeciwnie - mogą się w siebie nawzajem przekształcać. „Cząstki elementarne” opisywane przez Platona w "Timajosie" nie są materialnymi bryłkami ale formami matematycznymi. Dlatego Michał Heller - ksiądz i astronom w jednej osobie dowodzi, że "określenie fizyki jako „nauki o materialnym świecie” lub krócej jako „nauki o materii”, jest niczym innym, jak tylko nawykiem myślowym, który utracił obecnie jakiekolwiek uzasadnienie. Termin „materia”nie występuje w słowniku fizyki (...)Jeśli nawet rzeczywisty świat zawiera coś oprócz formy, to metoda dzisiejszej fizyki nie jest w stanie sięgnąć do tego czegoś; to coś niezauważalnie przepływa przez oka sieci matematyczno-empirycznej metody. W tym sensie świat fizyki jest czystą formą".
Co bylo pierwsze ludzie pierwotni czy ...
Napisano 31-03-2012 22:07
, przez Jacho_Olr
Podobno było kiedyś takie wypracowanie: "Porównanie starego Boryny z Janem Kiepurą". Czy ten temat nie jest trochę z tej serii? Albo i bardziej: "Różnice i cechy wspólne starego Boryny i Windows 8 w wersji beta".
Co bylo pierwsze ludzie pierwotni czy ...
Napisano 02-04-2012 16:19
Moim zdaniem pierwsi byli Adam i Ewa byli pierwsi ponieważ same opowiadania mówią ,że Bóg stworzył świat A potem stworzył Adama ,a z Adama Stworzył Ewe
pytanie:
odpowiedź: