antykoncepcja - Brak okresu :/

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Brak okresu...
Napisano 02-07-2006 12:55
Więc... spóźnia mi się okres już tydzień. Mam chłopaka od 10 miesiący, współżyjemy żadko dlatego w naszym przypadku nie warto bym brała tabletki antykoncepcyjne, dlatego zawsze mamy pod ręką prezerwatywe.Przez ostatni cykl miesiączkowy wspołżyłam tylko raz. Mój chłopak mówi że napewno z prezerwatywą było wszystko wporządku i dlatego ciążę można wykluczyć. Więc tak jak wspominałam spóźnia mi się 7 dzień. Zyje przez to w wielkim stresie-> co napewno może być przyczyną, ostatnio byłam też na małej imprezce, więc alkohol też przy okazji piłam-> kolejna przyczyna mogąca opóźnić miesiączke. Od kilku dni czuje bóle w podbrzuszu, takie małe ukłucia w jajnikach. A ból na całym podbrzuszu czuje gdy pomyśle, ze tego okresu jeszcze nie mam. Dwa meisiące temu miałam podobny przypadek, ale okres spóźnił się 6 dni, w tamtym cyklu też współżyłam tylko raz. Rozmawiając z chłopakiem, doszliśmy do wniosku, żę kupimy test ciążowy aby się upewnić czy napewno nie jestem w ciąży, a jak by coś nas zaniepokoiło z wynikiem testu lub gdy by test wyszedł negatywny a nadal po jakimś czasie nie miałabym okresu, wybralibyśmy sie do ginekologa -> to nasze plany. Wiec mam następujące pytania, czy te moje bóle w podbrzuszu są sygnałem zbliżającej się miesiączki?? I czy można rozpoznać po śluzie, że okres się zbliża?? A tak przy okazji jakie testy ciążowe są najbardzej polecane??
[quote:becd6ec5d0]czy te moje bóle w ...
Napisano 22-04-2018 16:10:43
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
[quote:becd6ec5d0]czy te moje bóle w ...
Napisano 02-07-2006 14:29
, przez mork
czy te moje bóle w podbrzuszu są sygnałem zbliżającej się miesiączki??


tak. W czasie gdy pęcherzyk Graafa rośnie a potem pęka uwalniajac komórkę jajową moze pojawić się ból (ukłucia w jajnikach).

I czy można rozpoznać po śluzie, że okres się zbliża??

Można. Opiera sie na tym jedna z metod planowania rodziny - metoda Billingsów. Wg tej metody po owulacji i przed zbliżającą sie miesiączką występuje tzw. śluz gestagenny. Jest on biały albo żółty, mętny, gęsty i nie ciągnący sie. Tworzy takie kłaczki. Metoda niezbyt skuteczna.

A tak przy okazji jakie testy ciążowe są najbardzej polecane??

Najbardziej skuteczny jest laboratoryjny test krwi. Ma najlepszą czułość i jest w zasadzie niezawodny. Można nim wykryć ciąze juz 7 dni po zapłodnieniu. Testy dostępne w aptece wykrywają hCG w moczu. Mają różną czułośc (podawaną w lU/l). Najczulsze testy które mają czułośc mniejszą niż 500 IU/l (nie pamietam dokladnie trzebaby sprawdzić) potrafią wykryć ciąze 10 dni po zapłodnieniu.
czyli jak pęcherzyk pęka to rozpoczyna ...
Napisano 02-07-2006 16:08
czyli jak pęcherzyk pęka to rozpoczyna sie miesiączka tak?? hmmm..... jeśli tak to kiedy może sie ropocząć krwawienie od momentu pęknięcia pęcherzyka Graafa??
1 dfzien krwawienia to 1 dzien cyklu. Je...
Napisano 02-07-2006 17:36
, przez Galen
1 dfzien krwawienia to 1 dzien cyklu. Jeśli twoj cykl trwa 28 dni to pęcherzyk pęka okolo 14 dnia. Od daty owulacji (pękniecia pecherzyka i uwolnienia komórki jajowej) do krwawienia mija więc okolo 2 tygodni.
a może jakaś rada dla mnie?? co powinnam...
Napisano 02-07-2006 23:59
a może jakaś rada dla mnie?? co powinnam zrobić. poczekać jeszcze troche?? czy odrazu coś z tym zrobić... Podbrzusze mnie boli, często czuje ukłócia, ale jak długo mam jeszcze czeakć??
Warto zrobic test ciązowy. Jeśli wynik ...
Napisano 04-07-2006 01:39
, przez mork
Warto zrobic test ciązowy. Jeśli wynik wyjdzie ujemny to mozesz jeszcze troche poczekac. Jeśli po 12-14 dniach krwawienie sie nie pojawi powinnas wybrac sie do ginekologa.
dostałam okres.... dzięki za wszystko...
Napisano 04-07-2006 11:23
dostałam okres.... dzięki za wszystko!
nie ma za co dziekowac ciesze sie ze juz...
Napisano 04-07-2006 13:43
, przez mork
nie ma za co dziekowac ciesze sie ze juz po problemie :)
Zaklopotany...
Napisano 17-03-2007 12:46
, przez Szefo
Mojej dziewczynie spoznia sie okres juz 3 dzien..... ostatn ie krwawieie rozpoczelo jej sie 13 lutego kochalismy sie 6 marca czyli jak oboiczalem byl to 21 dzin cyklu... :/ niby dzin bezplodny..... kochalismy sie z zabezpieczeniem ale po tym jak juz doszeldme zaczela sie zabawa bez ale bez wytrysku ( czlonka nie umylem ..... przerwa miedzy stosunkiem w prezerwatywie a bez trwala 1h a przy 2 takiej probie z 4-5h ) i teraz sie bardzo obawiame czy poprostu nie doszlo do zaplodnienia.... jakie sa szanse ?? ile moge jeszce poczekac ? czytalem ze bole brzucha swiadcza o nadejsciu okresu... niby moja dziewczyna mowie ze bolal ja brzuch wczoraj ale jeszcze nie dostala.. juz 3 dzien sie opuznia... co mam zrobic ? bardzo sie obawiam....
czekam na rade
pozdrawiam
Widze że mój post wraca do teraźniejszoś...
Napisano 17-03-2007 16:45
Widze że mój post wraca do teraźniejszości... :)

Każdy dzień nie jest bezpieczny!!!

Ale moim zdaniem nie należy sie obawiać. Dzień kiedy sie to wydarzyło płodność była mała, wiec wątpie by doszło do zapłodnienia, lecz 100% pewności nie mam (nawet gdy płodność jest wysoka to nie ma gwarancji że pęcherzyk zostanie zapłodniony) Nie denerwujcie sie ... bo stres jest zbędny (a twojej dziewczynie może przez to jeszcze bardziej opóźnić okres).

Ból brzucha przed miesiączką pojawia sie i znika, to normalny objaw. Sprawdz również czy bolą twojej dziewczynie piersi. Jeśli te objawy sie pojawią tzn. ze miesiaczka w krótce pojawi sie. poczekajcie jeszcze z tydzień, Jeśli sie nie pojawi - kupcie test ciażowy, albo zgłoście sie do ginekologa. Nie obwiniaj sie za to jak wyszło. Bo to również wina twojej dziewczyny... wina spada na was dwóch.

Nie masz co główkować... czekajcie na okres jak sie nie pojawi to działajcie.
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.66