antykoncepcja - Jaki znacie sposób na naukę przedmiotów humanistycznych?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Jaki znacie sposób na naukę przedmiotów ...
Napisano 03-01-2011 21:10
, przez andych1
Witam,
Ogólnie dobrze się uczę, ale jest taki jeden mały problem.
Otóż jestem umysłem scisłym, i mam problem z historią i wosem. Nie dlatego, że są trudne tylko dlatego, że tego trzeba się nauczyć. NAUCZYĆ, a ja potrafię ZROZUMIEĆ. Z matematyką, fizyką, informatyką, chemią, biologią... nie mam problemów bo to rozumiem. Dalej jest jeszcze taki problem, że nie potrafię się skupić na jednej rzeczy. Zacznę się uczyć, a to zachce mi się pić, to muszę do toalety, to zrobię się głodny...
Proszę o jakąś wskazówkę jak dobrze zapamiętać informacje z Wosu i Historii
Jakby ktś pytał to z polskim daję sobie radę, ponieważ połowa jest na podstawie tekstu (czyli czytanie ze zrozumieniem) a połowa to gramatyka (którą miałem w podstawówce przez 2.5 roku (pozostałe 0.5 to literatura).
Jakby ktoś znał sposób na porządną naukę WoSu to bardzo bym prosił o wskazówki. Chociarz jak to połączyć z przedmiotami scisłymi!
Z tym mam problem od dobrych 6 lat!!!
Proszę. POMOCY
Jaki znacie sposób na naukę przedmiotów ...
Napisano 27-06-2019 10:04:03
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Jaki znacie sposób na naukę przedmiotów ...
Napisano 04-01-2011 09:06
Skoro masz umysł ścisły, to masz umiejętność kojarzenia przyczyn ze skutkami i innych wzajemnych powiązań między elementami złożonych systemów.

Spójrz na społeczeństwo jako na system powiązanych ze sobą elementów, nie ucz się każdej rzeczy oddzielnie, tylko zastanawiaj sie, co czemu służy, jakie fakty lub zjawiska wymuszają pojawienie się innych faktów. Historia to nie luźny zbiór dat i nazwisk, ale logiczna konstrukcja przyczyn i skutków, tylko bardziej złożona niż ciąg obliczeń np. pierwiastków trójmianu kwadratowego. Nazwiska - to ludzie, którzy mają swoje życiorysy i w nich są ukryte początki ich poglądów politycznych, powodujących takie a nie inne działania polityczna. Szczególnie zwróć uwagę na powiązania między zjawiskami gospodarczymi (rozwój lub upadek rzemiosła czy rolnictwa, wynalazki zwiększające produktywność) a polityką (wojny w celu zdobycia surowców, obszarów rolnych, siły roboczej). Wykorzystaj swoje atuty: logiczne myślenie i dostrzeganie związków między pozornie niepowiązanymi faktami - te same, z których korzystasz przy rozwiązywaniu zadań z geometrii.
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.86