antykoncepcja - Co mam robic z ojcem alkoholikiem?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Co mam robic z ojcem alkoholikiem...
Napisano 18-12-2009 18:12
mój ojciec jet alkoholikiem i często się gniewa. Gdy wraca do domu pijany to robi awantury. nie wiem co mama dalej robic, nie mam już siły. Proszę o pomoc
Co mam robic z ojcem alkoholikiem...
Napisano 20-06-2019 21:44:29
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Co mam robic z ojcem alkoholikiem...
Napisano 09-07-2010 14:40
, przez wolf22
porozmawiać z nim o jego problemie, tylko wtedy gdy wytrzeźwieje. Spróbować go zapisać do ośrodka dla alkoholików.
Co mam robic z ojcem alkoholikiem...
Napisano 09-07-2010 15:37
Poszukaj w swojej miejscowości Poradni Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, grupy AAA lub podobnej - jeśli nie pomogą wprost, wskażą, gdzie się udać.
Co mam robic z ojcem alkoholikiem...
Napisano 15-07-2010 23:41
a co chcesz z nim zrobić?
On juz taki jest i jesli on nie bedzie chciał przestać pić to nikt mu nie pomoże nawet siłą. jeżeli jest wobec was agresywny, używa przemocy fizycznej lub psyhicznej to moze pomyślcie nad wyprowadzką?
a jaki jest twój ojciech gdy nie pije? jest dobrym człowiekiem?? moze ma problemy a Ty twierdzisz że ejst alkocholikiem? podsunęłam tę przeprowadzkę bo czasem działa, ale tak naprawdę to osoba która kocha drugą osobę powinna ją wspierać w tych trudnych chwilach. Ale oczywiście NIE godzić się na złe traktowanie mimo wszystko. Musisz opisac więcej to Ci pomogę wiem o tym dużo, tez przeżywałam to keidyś jeśli się wstydzisz pisać tu napisz mi na maila tease_me@op.pl
Co mam robic z ojcem alkoholikiem...
Napisano 18-03-2012 19:51
, przez @dri@nn@
Alkoholik, to osoba, która wpadła w nałóg nadużywania alkoholu. Dla nich to jest inny świat. Ludzie popadają w ten nałóg najczęściej, gdy mają problemy i nie umieją sobie z nimi poradzic.Potem urządzają awantury, bo muszą wyrzycic z siebie cały ciężar,ból jaki w nich siedzi. Moim zdanie twój tato potrzebuje wsparcia od rodziny. Postaraj się spędzac z nim więcej czasu, tak aby wiedział, że może na ciebie liczy, że może się wygadac, miec w tobie córkę - przyjaciela... Może jak będzie miał takie wsparcie, to łatwiej będzie mu zmniejszyc nadużywanie alkocholu. Jeżeli to nie pomorze, to najlepiej zgłoście się do psychologa, jakiegoś terapełty, który wyleczy go z tego nałogu.
Powodzenie :)
Co mam robic z ojcem alkoholikiem...
Napisano 24-06-2012 09:07
, przez e_ra
Nie rób nic z ojcem alkoholikiem tylko zrób coś dla siebie. Na dobry początek udaj się do Poradni Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gdzie otrzymasz fachową pomoc.
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.42