antykoncepcja - Wady i zalety takiego środka płatniczego?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Wady i zalety takiego środka płatniczego...
Napisano 24-10-2009 17:53
, przez zozolka
W przeszłości funkcje pieniądza pełniło wiele dóbr. Np. w społecznościach pasterskich środkiem płatniczym były owce lub krowy, a w niektórych regionach świata wielbłądy. Podaj zalety i wady takiego środka płatniczego.
Wady i zalety takiego środka płatniczego...
Napisano 19-07-2019 06:11:43
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Wady i zalety takiego środka płatniczego...
Napisano 24-10-2009 17:58
A co Ty o tym sądzisz? Uruchom WYOBRAŹNIĘ!

Zaproponuj swoją własną próbę odpowiedzi i poproś na tym forum o sprawdzenie, poprawki, uzupełnienia itp. Możesz też zadawać konkretne, szczegółowe pytania, dotyczące trudniejszych elementów tego zadania.
Wtedy masz szansę uzyskać KONKRETNĄ pomoc.

O zrobienie wszystkiego ZA CIEBIE, czyli o tzw. "gotowca", prosić nie wolno - zabrania tego regulamin forum (http://odpowiedz.pl/regulamin.html ; paragraf 6 punkt 3 c) . Posty z takimi prośbami podlegają usunięciu z forum.

Moderator

Wady i zalety takiego środka płatniczego...
Napisano 24-10-2009 18:42
, przez Bartek5
To co Ty nazywasz "takim środkiem płatniczym" nosi nazwę "handel wymienny". Może się zdziwisz, ale jest on praktykowany do dzisiaj i to m.in. w Polsce. Chodzi o Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, a dokładniej o rynek akcji kierowany zleceniami. Generalnie chodzi o to, że osoba która już ma akcje ustala sobie cenę po której chce je sprzedać (wszystkie lub tylko część z nich). Przypuśćmy, że Tomek ma 1000 szt. akcji pewnej firmy. Kupił je po 1,20 zł i chce je wszystkie sprzedać po 1,80 zł. Robi więc zlecenie sprzedaży na 1000 szt. po 1,80 zł i czeka, aż ktoś inny uzna tę cenę za atrakcyjną i od niego te akcje kupi właśnie po 1,80 zł. Mamy tu zatem taką sytuację, że aby ktoś coś mógł sprzedać, ktoś inny musi to kupić - inaczej transakcja sprzedaży nie nastąpi.

1. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?
2. Co będzie, gdy inwestor (Tomek) zrobi zlecenie sprzedaży, a firma w międzyczasie ogłosi bankructwo? Znajdzie kupca po cenie która go satysfakcjonuje?
3. Co jeszcze możesz powiedzieć o takim "handlu wymiennym"?
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.76