antykoncepcja - Za trzy ołówki po 0,60zł i 4 zeszyty zapłaciłam 7zł. ile kosztuje zeszyt?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Za trzy ołówki po 0,60zł i 4 zeszyty zap...
Napisano 15-04-2009 18:26
JEST TO ZADANIE TEKSTOWE Z RÓWNOŚCI I NIERÓWNOŚCI Z SZÓSTEJ KLASY
Za trzy ołówki po 0,60zł i 4 zeszyty zap...
Napisano 19-06-2019 03:20:03
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Za trzy ołówki po 0,60zł i 4 zeszyty zap...
Napisano 15-04-2009 18:37
, przez Matit
3 ołowki x 0,60zł = 1,80zł
7zł - 1,80zł - 5,20zł
5,20zł / 4zeszyty = 1,30zł
Odp:. Jeden zeszyt kosztował 1,30zł
Za trzy ołówki po 0,60zł i 4 zeszyty zap...
Napisano 15-04-2009 19:14
, przez mat
Witam!

Matit, to miało być chyba rozwiązanie za pomocą równania.

Oznacz cenę zeszytu przez x.

Wówczas 4 zeszyty kosztują:..... (zapisz wyrażenie z x-em)

I teraz zapisz za pomocą równania zdanie:

Za trzy ołówki po 0,60zł i 4 zeszyty zapłaciłam 7zł

Rozwiąż otrzymane równanie i wyznacz z niego x.

Czy te wskazówki są zrozumiałe i wystarczą Ci do zrobienia zadania?
Za trzy ołówki po 0,60zł i 4 zeszyty zap...
Napisano 03-05-2015 17:12
3x0.6+4a=7
1.8+4a=7/-1.8
4a=5.2/:4
a=1.30
Odpowiedź: Zeszyt kosztował 1,30.
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.85