antykoncepcja - Jak rozwiązać ten układ metodą Cramera?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Jak rozwiązać ten układ metodą Cramera...
Napisano 12-01-2009 23:40
, przez marse
Muszę rozwiązać układy równań, stosując twierdzenie Cramera, jednak nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Wiem, że poszczególne rozwiązania otrzymuje się przez dzielenie np. Wx/W(ogólny). Ale chodzi mi o sama kwestie wyznaczenia tych wyznacznikow, jesli tak powinno sie postapic. Profesor na zajeciach powiedzial nam ze nalezy ten przyklad liczyc za pomoca Laplacea. Ja jednak nie bardzo wiem czemu. Cz to jedyny sposob na rozwiazanie tego ukladu? ( cały przyklad pochodzi z materialu z zakresu macierzy)
?
Jak rozwiązać ten układ metodą Cramera...
Napisano 22-04-2018 16:18:23
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Jak rozwiązać ten układ metodą Cramera...
Napisano 13-01-2009 08:14
Wyznaczniki powyżej 3.stopnia (ale niewiele powyżej 3.!) zwykle oblicza się w rachunku ręcznym metodą rozwinięć Laplace'a,bo jest to sposób prosty, mechaniczny. Niestety, ze wzrostem stopnia wyznacznika koszt (liczba działań)takiego obliczenia bardzo szybko rośnie, mianowicie tak szybko, jak silnia ze stopnia wyznacznika.
W obliczeniach numerycznych stosuje się w związku z tym różne odmiany metody Gaussa, polegające na doprowadzeniu wyznacznika poprzez przekształcenia elementarne do postaci trójkątnej, tzn. z samymi zerami powyżej (lub poniżej) głównej przekątnej. Wtedy wyznacznik jest równy iloczynowi wyrazów przekątnej.

Metoda ta jednak nie jest tak "mechaniczna" jak metoda Laplace'a, wymaga"kombinowania", który wiersz (lub kolumnę) wyznacznika należy dodać/odjąć od innych i które wyrazy wyznacznika winny być wyzerowane w kolejnym przekształceniu- jest to w istocie bowiem metoda przeciwnych współczynników rozwiązywania danego układu równań.

Więcekj o tym można przeczytać w podręcznikach metod numerycznych algebry liniowej (metoda Gaussa z wyborem elementu głównego, dla odwracania macierzy i obliczania wyznaczników).
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 2.19