antykoncepcja - Jak jej pomóc?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Jak jej pomóc...
Napisano 02-01-2007 18:15
, przez dziewoja
Witajcie!

Moja córka ma problemy z nauką. Mianowicie chodzi o to, że bardzo cięzko
przyswaja wiedze. Obserwuje ją i widze, że jest coś nie tak. Duzo czasu
oświeca na nauke. Przepytuje ją w domu niby umie w szkole wszystko zapomina.
ma problemy z koncentracją od dluzszego czasu zazywa magnez niestety ic nie
daje. Widze, ze się stara. Gdy zobaczyłam na jej oceny załamałam się. Szkoda
mi jej. Jest w klasie maturalnej nie chce aby przez to miała trudnosci ze
zdaniem matury. Jak jej pomoc?
NIestety nie umiem Pani pomoc gdyz mam w...
Napisano 18-06-2019 17:23:56
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
NIestety nie umiem Pani pomoc gdyz mam w...
Napisano 23-01-2007 18:40
NIestety nie umiem Pani pomoc gdyz mam w szkole kolezanke ktora ma ten sam problem. Ucze ja kazdego przedmiotu. Przy mnie wszystko umie i ladnie odpowieada, nawet w szkole jak ja wyrywkowo zapytam, ale jak tylko przychodzi sprawdzian to nagle ma dziure w glowie. Wydaje mi sie ze ona poprostu nie wierzy w swoje umiejetnosci, ze wreszcie mogla cos pojac i opoprostu zapomina wszystkiego ze strachu przed tym, lub przed ta klasowka.
Być może problem tkwi w stresie. W ...
Napisano 24-01-2007 22:18
, przez hulaha
Być może problem tkwi w stresie. W sytuacji wysokiego pobudzenia aktywowane są obszary w mózgu odpowiedzialne za reakcję ucieczki-walki natomiast ograniczony zostaje dostęp do kory mózgowej i jej wyższych funkcji jak pamięć.
Odp: Jak jej pomóc...
Napisano 04-06-2007 13:37
, przez BT Mati
Nie tylko. Może to być podkład nadpobudliwości i np. dyslekcja.
Prosze spróbować tego. Przepraszam za stylistykę ,ale wszędzie gdzie są takie pytania to wklejam.
Streszczę i dam długą wypowiedź. Córka uczy się w domu, prawdopodobnie w swoim pokoju. Wszkole jest inaczej niż w domu i córka zapamiętuje dom ,a nie szkołę i klasę. Wtedy wszystko zapomina.
Tu daję kurs.
Proszę napisać czy córce pomogło, sam miałem problemy. Kiedy odkryłem ten spsób jest mi lepiej.
______________________________________________________________________________________________________________________________
Można wyrobić pamięć wzrokową i słuchową. Jeżeli będziesz intensywnie ćwiczć to wyrobisz pamięć fotograficzną ,a to jest gitara.
Krutki kurs pamięci fotograficznej.
Najczęściej sprawdza się na kartkówki ,sam używam.
Gdy uczysz się w domu, zapamiętujesz nie tylko słówka ,ale i wystój pokoju, dźwięki i to na czym piszesz. Często też temperaturę.
Aby niepotrzebnie nie zamazywać litery i słów na kartce ,staraj się jak najbardziej przybliżyć sobie pomieszczenie w ,którym będziesz pisać. Kolor i teksturę ławki , kształt długopisu (najlepiej uczyć się w cichej klasie).Ważna też jest próba kartkówki, lub sprawdzianu. Staraj się odtwożyć wszystko, tak jak w klasie podczas testu. Wtedy ograniczysz zapamiętane przedmioty do samych słówke czy czegoś innego. Odpowiednie odwzorowanie będzie Ci przypominać samą kartkę i co na jej było. Wtedy powinien Ci się przypomnieć obraz kartki na ,której wcześniej pisałaś.
Uwagi, najpierw przeczytaj to co masz się nauczyć. Puźniej napisz kilka kartkówek ,na tej samej teksturze kartki
(np.kratka niebieska). Puźniej przed snem napisz tylko jedną. Gdy będziesz w szkole wszystko Ci się przypomni. Przynajmniej powinno. Nie daje 100% skuteczności tego sposobu, ale mi bardzo pomaga i nie trzeba ściąg czy czegoś bo masz ściągę w głowie.
Spróbuj i napisz czy działa.

Sposób słuchowy ,krutki kurs.
W przeciwieństwie do sposobu wzrokowego musisz wypalić troche neuronów.
Bieżesz dany matarjał i kilka razy czytasz ,ale swobodnie bez pressji ,że musisz się tego nauczyć. Staraj się wyobrażać sobie co czytasz. Po kilku turach kładzisz książke pod poduchę ;-) i zasypiasz. Gdy rano się budzisz powtażasz sobie delikatnie materjał i do szkoły. Ten sposób nie zawsze wychodzi. Np do słówek z języków obcych. Bardzeiej nadaje się do wierszy lub opowiadań.SPrawdź jak ten sposób działa i powiedz ,który jest leprzy.
Odp: Jak jej pomóc...
Napisano 01-07-2007 21:03
, przez skz
Bardzo polecam Omegę 3i także Metodę Denisonna. Szerszy opis w necie. Jeszce raz bardzo polecam. Być może trochę za późno, ale warto.
Odp: Jak jej pomóc...
Napisano 11-07-2007 18:30
, przez elka
Nie wiem czy to pomoze, ale ja skonczyłam kurs w ECE AKSON i tam poznalam sposoby na skuteczną naukę. Można się skontaktować z tym cenrum i zapytac moze cos pomogą. podam Pani strone www.akson.edu.pl
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.69